GovTech iššūkiai

Sistemizuotas regiono darbo rinkos poreikių prognozės modelis

Panevėžio plėtros agentūra ieško visapusiškai ir aktualiais duomenimis pagrįsto, sistemingo ir nuolatinio regiono darbo rinkos poreikių prognozavimo sprendimo, leidžiančio tikslingai organizuoti vietos profesinio orientavimo paslaugas bei formuluoti mokymo ir darbuotojų perkvalifikavimo paslaugas.

Kontekstas

  • Vienas pagrindinių iššūkių, su kuriais šiandien susiduria Panevėžio miestas ir regionas – kvalifikuotos darbo jėgos, atitinkančios darbo rinkos poreikius, stoka.
  • 2020 m. „Panevėžio plėtros agentūros“ užsakymu atlikta studentų skaičiaus didinimo Panevėžio mieste studija atskleidė, kad aukštosiose ir profesinėse mokyklose nesurenkamos studentų / mokinių grupės į aktualias regionui programas neleidžia efektyviai išnaudoti miesto švietimo potencialo mieste, o šiai problemai spręsti būtina pradėti sistemiškai rinkti duomenis, juos analizuoti ir stebėti bei jais remiantis įgyvendinti strategines regiono iniciatyvas.
  • Šiuo metu atliekamos darbo rinkos poreikių prognozės yra vienkartinės, neparemtos sistemingais duomenimis, jie tarpusavyje nėra sistemiškai susiejami, o atliekamas jų sisteminimas ir analizė reikalauja daug žmogiškųjų resursų ir finansinių išteklių. Ypač trūksta duomenų apie konkrečius Panevėžio regiono poreikius, o atskiri jo elementai pateikiami skirtingose duomenų rinkmenose, analizės neleidžia priimti aktualiais duomenimis paremtus strateginius sprendimus. Tai nesudaro galimybės švietimo įstaigoms efektyviai reaguoti į darbo rinkos poreikius, glaudžiau bendradarbiauti su verslu, numatyti būsimo specialistų skaičiaus ir mokymo programų poreikį bei  planuoti kitas reikiamas strategines priemones.

Sprendimas

  • Reikalingas sprendimas  – visapusiškai ir aktualiais duomenimis pagrįstas, sistemingas ir nuolatinis regiono darbo rinkos poreikių prognozavimas, leidžiantis tikslingai organizuoti vietos profesinio orientavimo paslaugas bei formuluoti mokymo ir darbuotojų perkvalifikavimo paslaugas.
  • Sprendimas turėtų apimti šiuo metu egzistuojančius atvirus duomenų šaltinius – esamus studentų ir mokinių skaičius aukštosiose mokyklose, darbuotojų kaitą atskirose ekonominės veiklos įmonėse, planuojamas darbo vietas pagal numatomas investicijas ir plėtrą, darbuotojų demografinius duomenis,  darbuotojų poreikį pagal darbo skelbimus atskirose duomenų bazėse ir pan., juos susieti ir susisteminti, taip pateikiant išsamų regiono darbo rinkos modelio paveikslą, jo kaitą  bei šiais duomenimis pagrįstą prognozę, ilgiausiam, šiais duomenimis pagrįstam, ateities laikotarpiui.

Prizai dalyviams

Premijos bus skiriamos pirmąją, antrąją ir trečiąją vietą projektų eilėje užėmusiems dalyviams:

  • 1 vieta – 9 000 eurų
  • 2 vieta – 6 300 eurų
  • 3 vieta – 4 500 eurų

Papildoma informacija

Projektų ar prašymų dalyvauti priėmimo terminas baigėsi 2021-09-20, 9:00 val.

Detalų iššūkio aprašymą bei skelbimą apie projektų konkursą rasite centrinėje viešųjų pirkimų sistemoje (CVP IS).

Skip to content