Kas yra GovTech laboratorija?

GovTech laboratorija – tai komanda viešajame sektoriuje, skatinanti inovatyvių sprendimų kūrimą bei pritaikymą valstybėje.

GovTech laboratorija padeda viešojo sektoriaus institucijoms identifikuoti iššūkius, su kuriais jos susiduria ir išsiaiškinti, kaip šie iššūkiai galėtų būti sprendžiami pasitelkiant naujausias technologijas, įtraukia startuolius bei smulkų ir vidutinį verslą į inovatyvių sprendimų kūrimą ir akceleruoja komandas #GovTech ir #TechForGood srityse.

GovTech laboratorijos veikla prasidėjo 2019 m. pradžioje programos „Kurk Lietuvai“ rėmuose, bendradarbiaujant su Ekonomikos ir inovacijų ministerija. 2019 m. pabaigoje GovTech laboratorija oficialiai startavo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje (MITA). o nuo 2022 m. rugpjūčio mėn. GovTech laboratorija tapo Inovacijų agentūros dalimi.

Nuo pat įsteigimo, GovTech laboratorija jau apdovanota 2019 m. Europos Politikos inovacijų apdovanojimuose, 2020 m. pelnė geriausią Lietuvos viešojo sektoriaus projekto apdovanojimą, įsteigtą Projektų valdymo instituto (Project Management Institute, PMI), o 2022 m. PUBLIC organizuotuose „GovTech Awards“ apdovanojimuose pateko tarp TOP3 geriausių GovTech inovacijas skatinančių komandų pasaulyje.

Ką tiksliai mes darome?

Sujungiame viešojo sektoriaus iššūkius su komandomis, turinčiomis inovatyvių idėjų ar sprendimų

Tam, kad viešojo sektoriaus neaplenktų naujausi technologiniai sprendimai, įsteigėme GovTech laboratoriją, kurios pagalba susitinka viešojo sektoriaus iššūkiai ir technologiniai sprendimai. GovTech iššūkių serijos metu bet kuri viešoji institucija, organizacija ar įstaiga gali dalintis savo iššūkiais, ir verslai, akademikai, piliečiai gali siūlyti jos sprendimą. Mūsų tikslas – jungti technologijų kūrėjai su realiais iššūkiais, kurių reikia visuomenės gerovei; skatinti GovTech startuolių atsiradimą jungiant juos su potencialiais investuotojais ir viešojo sektoriaus klientais bei dalintis žiniomis apie naujausias technologijas su viešojo sektoriaus darbuotojais.

Akceleruojame GovTech komandas

Padedame startuoliams bei smulkiems ir vidutiniams verslams, kuriantiems GovTech sprendimus, patikrinti jų idėjas, sukurti MVP (angl. minimal viable product), kurti ir plėsti jų verslus. Tai darome GovTech Co-Create akceleratoriaus metu – suteikiame ekspertų pagalbą verslo vystymo, teisiniais, rinkodaros ir kitais klausimais, padedame startuoliams ieškoti potencialių klientų tiek privačiame, tiek viešajame sektoriuose Lietuvoje ar užsienyje, o geriausioms idėjoms – pasirašyti sutartis su valstybe. Gal turi pasiūlymą viešajam sektoriui, kuriam nėra paskelbtas iššūkis? Susisiek – padėsime užmegzti kontaktą su reikalinga institucija!

Buriame GovTech bendruomenę

Be stiprios GovTech bendruomenės nebūtų ir mūsų! Organizuojame bendruomenės renginius, skirtus visiems, kurie neabejingi inovacijoms – pradedant vietiniais susitikimais ir baigiant tarptautinėmis GovTech konferencijomis. Kviečiame prisijungti prie viešo GovTech bendruomenės kanalo Slack‘e ir bendraukime!

Mūsų komanda

Arūnė Matelytė

GovTech laboratorijos vadovė

Kamila Gasinska

Strateginės partnerystės

Rūta Ūsaitė

GovTech konsultacijos

Liucija Sabulytė

GovTech iššūkių serija

Viktoras Urbis

GovTech akademija

Dovilė Gaižauskienė

GovTech akademija

Gabrielė Juškėnaitė-Rakauskė

GovTech konferencija ir renginiai

Mus įvertino

Innovation in Politics Award

Daugiau

Geriausias viešojo sektoriaus projektas, "PMI Lithuania Awards"

Daugiau
Skip to content