GovTech Naujienos

Nuo šiol į visuomenės klausimus apie ekstremalią situaciją ir karantiną padės atsakyti ir robotas

Teisinga ir naujausia informacija apie ekstremalią situaciją ir koronavirusą iš oficialių šaltinių šiandien yra nepaprastai svarbi. Siekiant palengvinti tokios informacijos teikimą visuomenei, koronastop.lrv.lt tinklalapyje įdiegtas automatizuotas pokalbių robotas – „ViLTė“. Tai naujas būdas informaciją gauti greitai ir bet kuriuo paros metu, o tai ypač aktualu, kai šalyje daugėja koronaviruso atvejų ir žmonių, besikreipiančių pagalbos linijomis įvairiais klausimais. Šis virtualus susirašinėjimo robotas, veikiantis dirbtinio intelekto pagalba, galės suprasti ir atsakyti į įvairius žmonių klausimus apie koronavirusą bei pateikti oficialią ir patikimą informaciją lietuvių ir anglų kalbomis.


„ViLTė“ pokalbių robotas buvo sukurtas “Hack the Crisis” hakatono metu – per 48 valandas tarptautinė komanda WizeAI pasiūlė dirbtiniu intelektu grįstą sprendimą, kaip palengvint patikrintos ir oficialios informacijos pasiekiamumą bei sumažinti skambučių centrų apkrovą. “Šios neeilinės krizės metu žmonėms kyla šimtai klausimų, tačiau ne visada žinai, kur gali rasti atsakymus – yra per daug skirtingų informacijos šaltinių, o netikros naujienos kartais sklinda greičiau nei virusas. „ViLTė“ vienu metu atsakys į tūkstančius piliečiams kylančių klausimų apie koronavirusą, kelionių apribojimus, valstybės paramą verslui, nedarbo, švietimo, paslaugų situaciją ir daugybę kitų,” – teigė „ViLTė“ kūrėjai. „ViLTė“ buvo komisijos įvertinta kaip vienas geriausių hakatono sprendimų, todėl šio virtualaus susirašinėjimo roboto diegimą viešajame sektoriuje inicijavo Ekonomikos ir Inovacijų ministerija kartu su vienais iš hakatono organizatorių „GovTech laboratorijos“ komanda Mokslo, technologijų ir inovacijų agentūroje (MITA).

„GovTech laboratorija yra išskirtinis Lietuvoje vystomas projektas, kuris siekia pokyčių viešajame sektoriuje, įtraukdamas startuolius, inovatorius, technologijų kūrėjus  į naujų produktų kūrimą. Džiaugiamės, kad jau pernai pelnęs ir Europos politikos inovacijų apdovanojimą, šis projektas padeda spręsti viešojo sektoriaus iššūkius“, – sako MITA l.e.p. direktorius Gintas Kimtys.

„Skaitmeninė transformacija keičia žaidimo taisykles ne tik versle, bet ir viešajame sektoriuje. Šiandien puikus to pavyzdys – sprendimas „ViLTė“, gimęs hakatono metu ir toliau vystomas bendradarbiaujant viešojo sektoriaus ir startuolio komandoms,” – teigė ekonomikos ir inovacijų viceministras Elijus Čivilis.

Šiandien virtualus pokalbių robotas jau pasiekiamas vyriausybės puslapyje, pateikiančiame svarbiausią informaciją apie naujojo korona viruso plitimą Lietuvoje koronastop.lrv.lt. Techniniu šios idėjos įgyvendinimu rūpinosi Informacinės visuomenės plėtros komitetas bendradarbiaudamas su „ViLTė“ kūrėjų komanda. „Nors „ViLTės” sprendimas dar labai naujas, dirbtinio intelekto pagalba ši programa sparčiai mokosi – kuo daugiau klausimų užduodama, tuo „protingesnė“ tampa programa, su laiku galėsianti teikti vis daugiau patikimų atsakymų į piliečiams kylančius klausimus. Tikimės, kad šio sprendimo pagalba galėsime pasiekti dar didesnę visuomenės dalį. Džiaugiamės, galėdami šį sprendimą išbandyti pirmi ir viliamės, kad tai paskatins ir kitas institucijas diegti panašius sprendimus,”- teigia Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys.

Užmegzti pokalbį ir gauti atsakymus į jums aktualius klausimus, susijusius su korona virusu, galite adresu koronastop.lrv.lt.

More GovTech News

Skip to content