GovTech Naujienos

Lietuvoje bus vystomi 27 nauji GovTech sprendimai

Gegužės-birželio mėn. Inovacijų agentūros kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbtas kvietimas finansuoti GovTech sprendimams sulaukė didelio susidomėjimo iš šalies viešojo sektoriaus organizacijų. Iš viso pateikta 128 projektų paraiškų už beveik 1 mln. eurų – net 21 proc. daugiau paraiškų negu 2021 m. įgyvendintoje finansavimo priemonėje.


Projektų paraiškas pateikė 86 institucijos, o aktyviausiai paraiškas teikė savivaldybių administracijos (34 proc. paraiškų). Ministerijoms pavaldžios institucijos pateikė 30 proc. Paraiškų, o bei savivaldybėms pavaldžios institucijos –19 proc. paraiškų).

Po paraiškų vertinimo atrinkti 27 projektai, kuriems skirtas finansavimas inovatyvių skaitmeninių sprendimų kūrimui arba testavimui. Iš viso GovTech sprendimų vystymui skirta 960 900 eurų. Su finansuojamais projektais galima susipažinti paspaudus šią nuorodą.

Iki šių metų pabaigos finansavimą gavusios viešojo sektoriaus institucijos planuoja sukurti 14 GovTech sprendimo bandomųjų versijų (inovatyvių sprendimų prototipų). Numatyta sukurti sprendimus, kurie padės plėtoti miestų ir valstybės infrastruktūrą, gerinti kultūros, švietimo ir sveikatos paslaugas. Taip pat bus testuojami 13 rinkoje jau egzistuojantys GovTech sprendimai, didinantys visuomenės įtraukimą, o taip pat gyventojų aptarnavimą lengvinantys ir valdymo procesus efektyvinantys sprendimai.

Jau visai netrukus finansavimą projektų įgyvendinimui gavusios įstaigos rengs technines specifikacijas ir skelbs viešuosius pirkimus inovatyvių sprendimų įsigijimui, o sprendimų paieškoje bus kviečiami dalyvauti startuoliai ir kitos inovatyvius skaitmeninius sprendimus kuriančios įmonės. Liepos mėnesio pabaigoje prasidės 6-oji „GovTech laboratorijos“ rengiama „Iššūkių serijos“ programa ir jos dalyviams skirtas „Co-create“ akceleratorius – šios programos padės viešojo sektoriaus organizacijoms ir inovatyvioms įmonėms sėkmingai dirbti kartu ir kurti bei taikyti GovTech sprendimus.

More GovTech News

Skip to content