GovTech Naujienos

GovTech laboratorija skelbia naują iniciatyvą: ieškos inovatyvių idėjų ir sprendimų

Kaip privačiame sektoriuje, taip ir valstybės valdyme, inovacijos gali tapti pagrindinis produktyvumo, išlaidų taupymo ir paslaugų kokybės gerinimo įrankis. Norėdama padėti viešajam sektoriui įtraukti inovacijas į būsimus projektus ir paskatinti inovatyvų verslą parodyti jau kuriamus sprendimus, „GovTech“ laboratorija, veikianti Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje (MITA), pradeda naują iniciatyvą – „Inovacijų paiešką“. Iniciatyvos tikslas – greitas, iki vieno mėnesio trunkantis procesas, leidžiantis viešajam sektoriui efektyviai apžvelgti inovacijų rinką, o startuolius, smulkųjį ir vidutinį verslą (SVV), akademijos atstovus ar suinteresuotus piliečius siūlyti savo idėjas ar sprendimus.


„Inovacijų paieška“ – greita ir efektyvi inovatyvių idėjų apžvalga viešajam sektoriui

„GovTech laboratorijos“ organizuojama „Inovacijų paieška“ veiks rinkos analizės principu – prieš pradedant konkretų viešojo sektoriaus projektą ar prieš nustatant sąlygas pirkimui, rinkoje bus ieškoma jau egzistuojančių inovatyvių sprendimų ar idėjų. Iniciatyvos metu bus vykdomos „klausimų-atsakymų“ sesijos, kurios leis startuoliams ir SVV užmegzti kontaktą su viešojo sektoriaus institucijomis, geriau suprasti jų poreikius. Galiausiai komandos bus kviečiamos teikti savo inovatyvias idėjas ar sprendimus bei pristatyti juos viešojo sektoriaus atstovams.

„Inovacijų paieškos“ iniciatyva buvo sumanyta siekiant didinti viešojo sektoriaus efektyvumą, taupyti žmogiškuosius išteklius ir lengviau rasti inovatyvius sprendimus, padėsiančius tai padaryti. Šis procesas leidžia viešojo sektoriaus institucijoms atlikti kokybiškesnę planuojamo pirkimo rinkos analizę sunaudojant mažiau resursų. Su „GovTech laboratorijos“ komandos pagalba institucija pritrauks daugiau inovatyvių, rinkoje jau egzistuojančių problemos sprendimų, taip pat bus sukurta abipusė viešojo ir privataus sektoriaus konsultacijų galimybė. Privataus sektoriaus atstovams tai leis išgryninti savo sprendimą taip, kad jis atitiktų kliento poreikius. Savo ruožtu, viešojo sektoriaus atstovai turės galimybę įvertinti rinkoje egzistuojančius sprendimo būdus, jų funkcionalumą ir pritaikymo galimybes. Be to, privačiam sektoriui šis procesas – tai galimybė išleisti savo produktus į rinką ir gauti daugiau matomumo. Tačiau „Inovacijų paieška“ kviečia siūlyti idėjas ne tik startuolius ar verslą, bet ir akademinio sektoriaus atstovus ar pilietiškus gyventojus – laukiamos visos inovatyvios komandos.

Pirmoji užklausa – pasiūlyti sprendimus verslo ir akademinės bendruomenės konsultavimo centrui

Nors „Inovacijų paieška“ dar tik prasidėjo, komandos jau kviečiamos siūlyti idėjas ar sprendimus pirmajai užklausai. Jos sumanytojai – Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) ir Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Net 7 institucijos siekia, jog būtų sukurtas konsultavimo centras, kuris leistų vieno langelio principu atsakyti į klausimus apie verslo aplinką, investicijas, eksportą, verslo-mokslo bendradarbiavimą. Komandos, turinčios idėjų ar inovatyvių technologinių sprendimų, kurie gali būti panaudojami kuriant vieno langelio principu veikiantį verslo ir akademinės bendruomenės konsultavimo centrą, gali teikti pasiūlymus iki gegužės 15 d. Užpildyti pasiūlymo formą galite čia.

„GovTech laboratorijos“ „Inovacijų paieška“ yra jau antroji laboratorijos organizuojama iniciatyva – pirmoji startavo „Iššūkių serija“, siekianti identifikuoti iššūkius viešajame sektoriuje ir padedanti sukurti naujus,  inovatyvius sprendimus. Pernai vykusioje pirmojoje „Iššūkių serijoje“ Lietuvos bankui sėkmingai sukurtas išmaniojo reguliavimo technologija (angl. k. RegTech) grįstas prototipas, skirtas finansų rinkos dalyviams palengvinti ataskaitų teikimo procesą.

More GovTech News

Skip to content