GovTech Naujienos

Daugėja norinčių kurti skaitmenines inovacijas Lietuvos viešajame sektoriuje

Baigėsi kvietimas teikti paraiškas Inovacijų agentūros įgyvendinamai finansavimo priemonei „GovTech sprendimų skatinimas“. Iš viso finansavimui gauti buvo pateiktos 127 projektų paraiškos. Šiemet sulaukta 29 proc. daugiau paraiškų negu 2021 metais skelbtame kvietime dalyvauti eksperimentavimo programoje „GovTech iššūkių serija“.


Didžioji dalis (72 projektai) buvo pateikti pagal veiklą „GovTech sprendimų bandomųjų versijų kūrimas“. Likę 55 projektai yra nukreipti į rinkoje jau egzistuojančių, tačiau Lietuvos viešojo sektoriaus institucijose dar nenaudojamų skaitmeninių įrankių testavimą. Bendra paraiškose prašoma subsidijų suma siekia 4,6 mln. eurų. Šiemet iš valstybės biudžeto lėšų planuojama finansuoti projektų už 962 700 Eur.

Skaitmeninių inovacijų kūrimo ar testavimo projektus planuoja įgyvendinti 83 paraiškas teikusios viešojo sektoriaus institucijos. Aktyviausiai paraiškas teikė ministerijoms pavaldžios viešojo sektoriaus institucijos (36 proc.) bei savivaldybių administracijos (35 proc.), o kas penktą paraišką pateikė savivaldybėms pavaldžios institucijos. Su pateiktų projektų temomis ir pareiškėjais galima susipažinti paspaudus šią nuorodą.

Šiuo metu yra atliekamas pateiktų paraiškų vertinimas ir į programą kviečiamų projektų iniciatorių atranka. Informaciją apie atrankos rezultatus planuojama paskelbti birželio mėn. pabaigoje.

More GovTech News

Skip to content