GovTech iššūkiai

Kaip panaudoti turimus duomenis apie turistinius objektus, siekiant pritraukti daugiau turistų į Lietuvą?

Keliauk Lietuvoje

VšĮ Keliauk Lietuvoje ieško inovatyvaus būdo panaudoti turimus duomenis apie turistinius objektus Lietuvoje, kad tai pritrauktų daugiau turistų ir skatintų keliavimą po Lietuvą.

Kontekstas

  • Skaitmenis pasiruošimas kelionei jau yra tapusi neatsiejama turizmo dalimi, 80% lietuvių ir 60% užsieniečių (KOG instituto apklausa, 2020) teigia, jog ieškant informacijos dažniausiai naudojasi kompiuteriu.
  • VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, kaip nacionalinė turizmo skatinimo agentūra, kaupia turistui turinio prasme reikalingus duomenis. Tačiau kylanti problema – nėra tinkamo sprendimo, kaip tą turinį pateikti turistui, kad turistas turiniu pasinaudodamas keliautų dažniau arba ilgiau.
  • Skaitmeninius kelionės planavimo įrankius turi nemažai Europos valstybių, tarp jų ir kaimyninės bei regiono valstybės, pavyzdžiui, Estija, Suomija. Todėl Lietuva, neturėdama inovatyvaus pasiūlymo užsienio turistams tampa mažiau patraukia šalimi lyginant su kitomis, silpnėja Lietuvos konkurencinis pranašumas.
  • Šiuo metu VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ vysto skaitmeninį produktą – turistinių objektų duomenų bazę. Duomenų bazėje kaupiama informacija apie lankytinus objektus, paslaugas ir pramogas, duomenų bazėje pateikiami šių objektų aprašymai, nuotraukos, lokacija, praktinė informacija apie šiuos objektus (pvz. lankymo sezonas, galimybė lankytis neįgaliesiems ir kt.), turistinių objektų būklės ir prisitaikymo priimti turistus įvertinimas. VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ yra duomenų bazės kaip skaitmeninio produkto vystytojas, duomenis į bazę teikia ir atnaujina Lietuvos turizmo informacijos centrai.
  • 2021 m. Lithuania.travel svetainę aplankė apie 1 mln. unikalių vartotojų – tai potencialūs sprendimo vartotojai, kurių poreikius kelionės planavimo sprendimas būtų galėjęs atliepti.
  • Užsienio turistų skaičius Lietuvoje 2019 m. siekė beveik 2 mln., 2020-2021 d. dėl pandemijos ženkliai sumažėjo, tačiau 2023–2025 metais turistų skaičiaus augimas turėtų grįžti į prieš-krizinius rodiklius, kas metus turistų skaičius turėtų augti apie 7 proc.

Sprendimas

  • Tikimasi, kad sprendimas veiks kaip kelionės planavimo įrankis, kuris padės įveiklinti VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kaupiamus duomenis apie turistinius objektus – kelionės planavimo įrankio UX/UI sprendimai padės turistams greitai, paprastai ir patogiai planuotis kelionę, skatins turistus kelionėje praleisti daugiau laiko, kad galėtų pamatyti daugiau objektų ar pasinaudoti daugiau paslaugų.
  • Siekiama gerinti turizmo paslaugų kokybę (kelionės įrankyje galėtų būti galimybė turistams palikti atsiliepimus, įvertinimus).
  • Pagerinti turisto pasitenkinimą Lietuva kaip kelionės kryptimi (gavus platų lankytinų objektų pasirinkimą ir iš jo atsirinkus būtent sau tinkamus).

Rinkos konsultacija

Kvietimo dalyvauti rinkos konsultacijoje terminas: 2022-06-15

Detalų iššūkio aprašymą bei skelbimą dėl rinkos konsultacijos rasite centrinėje viešųjų pirkimų sistemoje (CVP IS): spauskite čia.

Skip to content