Balsu valdomas echoskopinių tyrimų dokumentacijos sprendinys

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos ieško skaitmeninio sprendimo, kuris pasitelkus natūralios kalbos apdorojimo algoritmus padėtų automatiškai užpildyti tyrimo duomenis.

Kontekstas
- Šiuo metu Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigoms trūksta individualizuotų ir lokaliai veikiančių automatinių dokumentacijos priemonių, pagrįstų balso atpažinimo sistemomis. Esamos balso atpažinimo sistemos nėra parengtos taip, kad galėtų sklandžiai integruotis su Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigose naudojamomis duomenų sistemomis.
- Esamos balso atpažinimo sistemos nėra pritaikytos specifiniams medicinos srities poreikiams – nėra sprendimų, kurie galėtų teisingai suprasti ir interpretuoti lietuviškus medicinos srityje naudojamus terminus. Dėl šios kliūties Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigos negali visapusiškai išnaudoti modernių balsu valdomų dokumentacijos priemonių, o tai trukdo pacientų priežiūros pažangai ir sveikatos priežiūros veiklos optimizavimui.
- Projektui pasirinktas ultragarso tyrimo metodas (echoskopija) yra vienas plačiausiai naudojamų radiologinėje diagnostikoje. VUL SK turi 130 diagnostinių ultragarsinių prietaisų, kurių pagalba per metus vidutiniškai atlieka virš 166 000 echoskopijų. Projekto partneris – RVUL – turi 23 diagnostinius ultragarsinius prietaisus, kurių pagalba vidutiniškai atlieka 38 300 diagnostinių tyrimų per metus.
- Vizito ultragarsiniam tyrimui trukmė svyruoja tarp 30 min ir 1 val., priklausomai nuo apimties (vienos srities ar keleto sričių tyrimas). Skaičiuojama, kad rezultatų aprašymas ir išvadų formulavimas rankiniu būdu sudaro iki 40 proc. visos tyrimo trukmės. Tai atima tą gydytojo laiką, kuris potencialiai galėtų būti skiriamas tiesioginei komunikacijai su pacientu, gilinantis į būklę ar nusiskundimus, skiriant dėmesio nuodugnesniam ištyrimui.
Sprendimas
- Sprendimas turėtų dirbtinio intelekto pagalba atpažinti tariamą lietuvių kalbą ir joje esančius medicininius terminus, kurie vartojami echoskopiniuose tyrimuose.
- Sprendimas turėtų padėti automatiškai užpildyti duomenis elektroninėje ligos istorijoje SANTA-HIS sistemoje ir taip optimizuoti tyrimų trukmę, sutrumpinant laiką skiriamą dokumentacijos pildymui ir prailginant laiką tiesioginiam bendravimui su pacientu.
Detalus sprendimo funkcinių ir nefunkcinių reikalavimų aprašymas yra pateikiamas pirkimo sąlygų 3 priede „Techninė specifikacija“.
Prizai dalyviams
Premijos bus skiriamos pirmąją, antrąją ir trečiąją vietą projektų eilėje užėmusiems dalyviams:
- 1 vieta – 5 600 eurų (prizas yra skiriamas sudarius sprendimo sukūrimo paslaugų teikimo sutartį)
- 2 vieta – 3 000 eurų
- 3 vieta – 2 000 eurų
Su pirmos vietos laimėtoju bus sudaroma paslaugų sutartis bandomosios versijos kūrimui. Sutartis sudaroma fiksuotai sumai 42 400 eurų.
Papildoma informacija
Projektų ar prašymų dalyvauti priėmimo terminas: 2023-10-02, 09:00 val.
Pasiūlymai turi būti pateikti tik elektroninėmis priemonėmis, naudojant CVP IS.
Detalų iššūkio aprašymą bei skelbimą apie projektų konkursą rasite centrinėje viešųjų pirkimų sistemoje (CVP IS).