GovTech iššūkiai

Augalų apsaugos priemonių naudojimas ir kontrolė skaitmeniniu ir inovatyviu metodu mobiliajame telefone

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (VATŽŪM) ieško skaitmeninio sprendimo, kuris supaprastintų augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimų pasiekiamumą, pateikimą ir veiktų kiekvieno vartotojo telefone.

Kontekstas

  • Vienas didžiausių VATŽŪM iššūkių yra tinkamo ir teisėto augalinių objektų apdorojimo, siekiant juos apsaugoti nuo kenkėjų, augalų apsaugos produktais priežiūra.
  • Daugelis ūkininkų apdoroja laukus augalų apsaugos produktais vadovaudamiesi savo asmenine patirtimi arba tiesiog remdamiesi patarimais, kurie ne visada yra teisingi. Todėl, kasmet vykdant priežiūrą, surandama daug neatitikimų: sulaukiama didelio kiekio gyventojų skundų apie netinkamai naudojamus augalų apsaugos produktus, atliekamus purškimus, kurie neregistruojami paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje.

Sprendimas

  • Sprendimas turėtų leisti ūkininkams savarankiškai nuskaityti augalų apsaugos produkto etiketę, gauti svarbiausius konkretaus produkto naudojimo reikalavimus: purškimo normas, žmonių, gyvūnų ir aplinkos apsaugos zonų laikymosi reikalavimus ir visą kitą privalomą informaciją. Taip būtų sudarytos sąlygos apsaugoti laukus supančią aplinką ir greta gyvenančių žmonių sveikatą.
  • Sprendimas taip pat galėtų padėti greitai ir nesudėtingai pažymėti laukus, kuriuose planuojama naudoti konkretaus pavadinimo augalų apsaugos produktus, taip būtų automatiškai užpildomi įrašai elektroniniame panaudojimo žurnale, kuriuos paprastai privaloma pildyti ne vėliau kaip per 2 d. d.

Prizai dalyviams

Premijos bus skiriamos pirmąją, antrąją ir trečiąją vietą projektų eilėje užėmusiems dalyviams:

  • 1 vieta –  9 600 eurų
  • 2 vieta – 5 760 eurų
  • 3 vieta – 3 840 eurų

Papildoma informacija

Projektų ar prašymų dalyvauti priėmimo terminas baigėsi 2021-09-15, 00:00 val.

Detalų iššūkio aprašymą bei skelbimą apie projektų konkursą rasite centrinėje viešųjų pirkimų sistemoje (CVP IS).

Skip to content